Co to jest piec na pellet i jak działa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Piec na pellety jest urządzeniem grzewczym, które spala sprasowane pelety wykonane z trocin, małych wiórków drewna i innych materiałów z biomasy. Energia uwalniana podczas spalania pelletu jest przekazywana do powietrza wewnątrz domu przez izolowany komin. Ciepło jest następnie wypromieniowywane przez ściany i podłogi pomieszczenia, w którym zainstalowany jest piec. Pelety produkowane są zazwyczaj z trocin lub drobnych wiórów drewna oraz innych materiałów z biomasy, takich jak słoma czy łuski kukurydzy. Paliwa te są najczęściej wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej i wytwarzania ciepła w nowoczesnych elektrowniach, ale można je również spalać w domu przy użyciu specjalnych urządzeń grzewczych.

Jak działa piec na pellety?

Piec na pellety wytwarza ciepło poprzez spalanie sprasowanych pelletów wykonanych z trocin, drobnych wiórów drewna i innych materiałów z biomasy, które są zazwyczaj podawane do niego przez lej znajdujący się w podstawie. Podczas spalania tych paliw powstają gorące gazy składające się głównie z dwutlenku węgla (CO2), pary wodnej (H2O) i tlenku azotu (NO).

Komin jest izolowaną metalową rurą, która przenosi gorące gazy powstałe podczas spalania poza budynek przez jego dach. System nawiewu powietrza z wentylatorem zasysa świeże powietrze do paleniska, gdzie miesza się ono z gorącymi gazami.

Jeśli potrzebujesz paliwa do swojego pieca, to pellet Jawor, jest miastem, w którym łatwo to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*