Co można zabrać na spacer z dzieckiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spędzanie wspólnego czasu nawet z małym dzieckiem na świeżym powietrzu, blisko natury może być bardzo przyjemne. To niezapomniane chwile, kiedy dziecko poznaje otaczający świat, może poznawać piękno przyrody. Jednakże, aby taki spacer był spokojny oraz relaksujący zarówno dla rodzica, jak i malucha warto jest dobrze się do niego przygotować. Co zatem zabrać na spacer, w zależności od wieku pociechy? Poniżej kilka praktycznych propozycji.

Blisko mamy lub taty

Niemowlaki uwielbiają czuć bliskość rodzica, to daje im poczucie bezpieczeństwa. Małe dziecko nie zawsze lubi jeździć w wózku, nie każde da się ukołysać. Bardzo pomocne okazują się wtedy być nosidełka dla niemowląt lub chusty. Dzięki nim możemy maluszka nosić w bezpieczny sposób zarówno z przodu, jak i na plecach. Są to ergonomiczne nosidła, w których kręgosłup dziecka jest odpowiednio zabezpieczony i podparty, a stawy biodrowe prawidłowo ułożone. Godne polecenia jest na pewno nosidełko tula baby, które nadaje się do noszenia dzieci już w wieku kilku miesięcy.

Na własnych nóżkach

Dla dzieci kilkuletnich najciekawsze spacery są na własnych nóżkach, wtedy właśnie maluch ma bliski kontakt z naturą i może ją najlepiej poznać. Wiadomo, że nie będą to długie wędrówki, ani dalekie dystanse, ale raptem kilkaset metrów spaceru po lesie lub parku, może być ciekawszą rozrywką niż niejeden plac zabaw czy salka. Najlepiej zabrać ze sobą wózek spacerowy, albo nosidło turystyczne w te mniej dostępne tereny, aby nasz mały wędrowiec mógł odpocząć w razie potrzeby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*