Wyposażenie specjalnie do kuchenki indukcyjnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na montaż w swojej kuchni płyty indukcyjnej. Wybór ten jest nierozerwalnie połączony z koniecznością zakupu odpowiednich naczyń współgrających z tego typu rozwiązaniem. Zatem jakie wyposażenie kuchenne jest szczególnie polecane dla posiadaczy kuchenek indukcyjnych? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Które garnki mogą być używane przez posiadaczy płyt indukcyjnych?

Garnki i patelnie są bez wątpienia podstawowymi elementami wyposażenia każdej kuchni. Nie wszystkie ich modele dostępne w sklepach i Internecie są jednak dostosowane do ich użytkowania na kuchenkach indukcyjnych. Tak więc garnki indukcyjne muszą być w całości lub części wykonane z materiału ferromagnetycznego (można to sprawdzić poprzez przyłożenie do nich magnesu). Co więcej, pożądanymi cechami tego typu naczyń są płaskie, pozbawione żłobień i stosunkowo grube dna, nieprzywierające powierzchnie wewnętrzne oraz odporne na zarysowania powierzchnie zewnętrzne.

Nowoczesna kuchnia to nie tylko kuchenka z zainstalowaną płytą indukcyjną oraz przystosowane do niej garnki. Ważne są również inne elementy wyposażenia tej części domu. Przykładowo, trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której brak ładnie wykonanych i wytrzymałych talerzy pasujących swoim designem do wystroju pomieszczenia. W jakich sklepach ich jednak szukać?

Z przykładową ofertą sklepu oferującego duży wybór zastaw kuchennych można zapoznać się między innymi na stronie internetowej: https://wenahome.pl/636-talerze-obiadowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*