Ogród pełen kolorów – jakie rośliny wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zróżnicowanie roślin, które można uprawiać w ogrodzie, jest na tyle duże, iż każdy ogrodnik wytypuje kilkanaście rodzajów, które chciałby mieć u siebie. Są inne pod względem kolorystycznym, różnią się fakturą, kształtem i wielkością liści, zapachem, ale i odpornością na zmienne temperatury i dane warunki atmosferyczne. Jak wybrać najlepsze rośliny do swojego ogrodu marzeń?

W zgodzie z zabudową architektoniczną

Istotne jest, aby wybrane przez nas kwiaty nie tylko wpasowywały się w nasz gust, ale i tworzyły spójną całość z miejscem, w jakim znajduje się ogród. Zwróćmy również uwagę na to, czym charakteryzuje się powierzchnia ogrodowa. To jest, jaki rodzaj gleby w niej występuje, jakim ukształtowaniem terenu się cechuje oraz które miejsca są bardziej i mniej nasłonecznione. W eleganckim, a jednocześnie rodzinnym ogrodzie świetnie odnajdą się hortensje bukietowe. Ta roślina ozdobna występuje w wielu barwach, do najpowszechniej obserwowanych należą: białe, różowe czy niebieskie. Trzeba też zaznaczyć, że hortensja bukietowa jest o wiele bardziej odporna na zimno w porównaniu do tradycyjnej hortensji ogrodowej.

Miłośników większych roślin o intensywnych kolorach zielonych zainteresować mogą krzewy ozdobne wieloletnie. Te sprawdzą się szczególnie w ogrodach o większym metrażu, ale i jako część dekoracyjnego ogrodzenia. Warto postawić na zróżnicowane rozwiązania ogrodnicze – dzięki temu zadbamy o atrakcyjny wystrój naszego ogrodu w przeciągu całego sezonu. Im bardziej odporne i mniej wymagające rośliny wybierzemy, tym zobowiązani będziemy do mniejszej ilości pracy przy ich pielęgnacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*