O czym pamiętać, rejestrując auto w Niemczech?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli planujemy wyjechać do Niemiec własnym samochodem osobowym, a zamiarem jest pobyt stały, wówczas konieczne jest przerejestrowanie auta. Jest to o tyle ważne, że będąc autem zarejestrowanym w Polsce u naszych zachodnich sąsiadów, każdego roku trzeba będzie odbyć podróż do naszego kraju, w celu odbycia okresowego przeglądu technicznego. Kolejnym minusem będzie konieczność płatności podatku drogowego, który niestety nie należy do najniższych.

Dokumenty potrzebne do rejestracji

Zarejestrowanie samochodu u naszych zachodnich sąsiadów nie jest procedurą skomplikowaną, ale należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Warto się do tego odpowiednio przygotować, aby załatwić sprawę szybko i sprawnie.

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem do zarejestrowania auta w Niemczech, jest posiadanie odpowiedniej polisy OC. Podczas wizyty w urzędzie, należy posiadać numer ubezpieczenia, nadany przez firmę ubezpieczeniową. W przypadku problemów z niemieckim OC, zapraszamy do zapoznania się ze stroną https://vkl.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne-niemcy.

Do rejestracji samochodu w Niemczech potrzebne są dodatkowo dokumenty rejestracyjne z naszego kraju, dokument tożsamości, zaświadczenie o meldunku na terenie Niemiec, zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdu o jego stanie technicznym oraz zaświadczenie o przejściu badania poziomu emisji spalin. Konieczne będzie również pozostawienie w urzędzie starych tablic rejestracyjnych.

Po skompletowaniu wszystkich dokumentów, należy udać się do niemieckiego wydziału komunikacji. Koszt zarejestrowania samochodu u naszych zachodnich sąsiadów, to ok. 175 euro. Cena ta nie obejmuje obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*