Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie technicznym wymaga nieco nakładów finansowych. A wszystko po to, by na naszych drogach wszyscy czuli się pewnie i bezpiecznie. Konieczne są okresowe przeglądy oraz sezonowa wymiana opon Poznań to miasto, w którym każdy znajdzie punkty sprawdzonych wulkanizatorów. Na co zwrócić jednak uwagę podczas swojej wizyty w serwisie ogumienia?

Wymiana opon – o czym nie można zapomnieć?

Wybór odpowiedniego warsztatu wulkanizacyjnego jest niezwykle ważny. Tylko doświadczeni w swoim fachu mechanicy przeprowadzą kompleksowy serwis opon w sposób naprawdę profesjonalny. Ich wiedza oraz wyposażenie warsztatu powinny być gwarancją niezawodności wykonanej przez ich pracy. Jak jednak sprawdzić, czy wymiana opon rzeczywiście przebiegła bezbłędnie?

W pierwszej kolejności felgi powinny zostać oczyszczone, a zawory wymienione. To dwie czynności, o których często zapominają właściciele samochodów. Ich zaniedbanie może skutkować powolnym schodzeniem powietrza z opon. Ważne jest także odpowiednie dokręcenie kół. Zamontowane zbyt lekko mogą odpaść. Kiedy jednak przesadzi się z siłą, opony mogą być niemożliwe do odkręcenia podczas ewentualnej awarii na drodze. Każda wymiana ogumienia powinna natomiast skończyć się wyważeniem kół, a także sprawdzeniem ustawienia ich geometrii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*