Kontrola dostępu i jej wpływ na bezpieczeństwo firmy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedsiębiorstwa posiadające duże zakłady produkcyjne, hale przemysłowe lub inne duże obiekty muszą odpowiednie o nie dbać. Nikt nie jest w stanie kontrolować tego typu obiektów poprzez osobiste sprawdzanie tego, kto wchodzi na teren obiektu. Z pomocą przychodzą liczne systemy kontroli dostępu, za pomocą technologii pozwalają one w łatwy sposób kontrolować dostęp do naszej własności. Jest to niezwykle istotne ze względu nie tylko na bezpieczeństwo mienia, ale też ze względu na strzeżoną technologię lub ewentualną możliwość sabotażu przez zazdrosną konkurencję. 

Środki ochrony obiektów i ich zastosowanie

Wśród najpopularniejszych technologicznych środków ochrony możemy wyróżnić monitoring i interkomy. Monitoring jest absolutnie niezbędny, nie powstrzyma on jednak nikogo niepowołanego przed wejściem do naszej firmy, będzie jedynie rejestrował przebieg wydarzeń. Interkom, w postaci domofonu lub po prostu systemu komunikacji wewnętrznej może być przydatny na wiele sposobów, nadal jest jednak słabym zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi. 

Jak się zabezpieczyć?

Jeśli chcemy zabezpieczyć nasz obiekt skutecznie, musimy kierować się tym, co stosują duże, poważne przedsiębiorstwa. Przykładowo: firma suus w Tarnowie Podgórnym posiada system kontroli dostępu. Systemy tego rodzaju istnieją na rynku już od jakiegoś czasu, pozwalają one poprzez czytnik RFID lub linii papilarnych sprawdzać, kto i kiedy wchodzi do budynku. Nikt bez stosownej karty lub identyfikatora nie dostanie się do środka. Podobnie, możemy zainstalować taki system przy bramie wjazdowej lub szlabanie parkingowym. Istnieją nawet rozwiązania rozpoznające tablice rejestracyjne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*