Kierowca zawodowy? badania psychologiczne kierowców są niezbędne!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że prowadzenie samochodu może być w rzeczywistości dość stresujące. Presja jazdy w ruchu, radzenia sobie z niespodziewanymi zdarzeniami na drodze, a nawet duże ilości czasu za kierownicą mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne jednostki.

Dlaczego testy psychologiczne?

Badania psychologiczne kierowców opole to konieczność. Ważne jest, aby sprawdzić ich zdrowie psychiczne, ponieważ podczas jazdy muszą być czujni i uważni. Kierowca nie powinien być zbyt pewny siebie, ponieważ może to prowadzić do wypadków.

Badania psychologiczne kierowców opole, są wykonywane przez wyspecjalizowane firm, które upewniają pracodawców, że tylko najlepsze i w pełni zdrowe osoby zostaną zatrudnione jako kierowcy. Ponadto testy te pomagają firmom dowiedzieć się, jakim typem człowieka jest osoba, którą planują zatrudnić, dzięki czemu mogą zdecydować, czy chcą, aby konkretna osoba stała się częścią załogi.

Badania z realną korzyścią dla firm

Psychologowie z Instytutu Psychologii, Zdrowia i Społeczeństwa (IPHS) na Uniwersytecie York St John współpracowali z wieloma organizacjami w celu wprowadzenia testów psychologicznych monitorujących kierowców. Dotyczyło to zarówno dostawców usług z zakresu medycyny pracy, jak i operatorów flot komercyjnych.

Celem jest pomoc organizacjom w uzyskaniu dokładnego obrazu wydajności kierowców i zidentyfikowaniu tych, którzy nie powinni uzyskać licencji na prowadzenie pojazdów, gdyż ich stan zdrowia psychicznego, mógłby doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji w czasie wykonywania pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*