Kącik kawowy w salonie – jak go stworzyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pokoju dziennym wydziela się zwykle wiele stref, gdyż jest to obszar, w którym wykonuje się różne czynności. Miłośnicy kawy mogą pomyśleć o wyznaczeniu sobie specjalnego kącika do spożywania ulubionego napoju. Może to być strefa tylko dla któregoś z domowników lub taka, w której przyjmuje się także gości. Jak zaaranżować taką przestrzeń? 

Dobór mebli

Kwestia umeblowania jest stosunkowo prosta, gdyż opiera się na siedziskach oraz miejscu do odłożenia filiżanek i ewentualnie tacy czy talerzyków ze słodyczami do kawy. Doskonale sprawdzają się tutaj ławy do pokoju, zwłaszcza jeżeli w takim kąciku ma się znaleźć sofa lub narożnik. Warto pamiętać, że taki element nie powinien być wtedy dłuższy niż sam mebel wypoczynkowy. Przy tym wariancie będzie to optymalna przestrzeń nie tylko do wypicia porannej kawy, ale też przyjęcia gości, którzy przyjdą po popołudniu czy na podwieczorek. Alternatywą może być pojedynczy fotel i dopasowany do niego mały stoliczek, co będzie dobrym wyborem, jeżeli taka część salonu ma być zarezerwowana dla któregoś z domowników, będąc jego oazą w domu czy mieszkaniu. 

Dopasowanie do stylu salonu

Choć ten obszar salonu może być w jakiś sposób wyróżniony, choćby poprzez zastosowanie specjalnego dywanika, to ogółem powinien być dopasowany do stylistyki całego pomieszczenia. Myśląc o stołach do pokoju dziennego należy pamiętać o tym, iż powinny być one w podobnym stylu. Jeżeli zatem stół jadalniany będzie drewniany lub przeszklony, to warto zdecydować się na podobny stolik kawowy. Dzięki temu taki kącik będzie stanowił pewną oddzielną strefę salonu, lecz jednocześnie nie będzie przesadnie kontrastował z resztą pokoju, co mogłoby się prezentować niezbyt korzystnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*