Jaką dietę stosować przy chorobie Hashimoto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hashimoto to jedna z chorób, które atakują ludzki organizm w najmniej spodziewanym momencie. Osoby, które na co dzień borykają się z taką chorobą, muszą pamiętać o prawidłowym odżywianiu, aby móc wyciszyć stany zapalne swojego organizmu. Zbilansowana dieta jest jak najbardziej wskazana.

Co można jeść przy Hashimoto?

Dieta w Hashimoto jest koniecznością, aby być pewnym tego, że organizm będzie działał w prawidłowy sposób. Warto zapoznać się z listą produktów, które dozwolone do spożycia w przypadku wystąpienia tej choroby: woda niegazowana, herbaty owocowe i ziołowe, świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe, niskotłuszczowe jogurty i kefiry, ryby morskie i słodkowodne, chudą wołowinę, olej słonecznikowy i rzepakowy, pestki sezamu. Wśród owoców można wymienić: czereśnie, wiśnie, owoce cytrusowe, jabłka, banany, mango. Na liście warzyw można znaleźć: marchew, pietruszkę, seler, kabaczek. Jeżeli chodzi o pieczywo to można wymienić: mąki i kasze glutenowe z pszenicy, żyta i jęczmienia, mąka kukurydziana, mąka razowa.

Lista zabronionych produktów

Jest to tylko przykładowa lista dozwolonych produktów. Jest tego zdecydowanie więcej. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że jest także lista zabronionych produktów, jakich osoby z Hashimoto nie mogą spożywać. Tak ważne jest więc utrzymanie prawidłowej diety. W czym może pomóc profesjonalny dietetyk z poradni, który pomoże ułożyć prawidłowy plan żywieniowy dla osób, które na co dzień borykają się z takim problemem chorobowym. Dieta jest smaczna i pożywna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*