Jak przeprowadzić podział majątku?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na skutek uprawomocnienia się wyroku rozwodowego następuje ustanie wspólności majątkowej małżeńskiej. W efekcie czego konieczne jest przeprowadzenie podziału majątku. Nie jest to jednak sprawa prosta, ze względu na złożoność tego zagadnienia.

Warto negocjować

Podział majątku może nastąpić za pomocą ugody lub sprawy sądowej w Sądzie Rejonowym. W przypadku ugodowego rozwiązania trzeba wskazać między innymi udział w majątku wspólnym, wymienić jego skład, określić wysokość nakładów wniesionych przez strony czy ustalić które z przedmiotów trafią do poszczególnych małżonków – warto wtedy skorzystać z mediacji.

Sądowy podział majątku występuje w sytuacji kiedy byli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia. Jednak najpierw trzeba ustanowić rozdzielność majątkową oraz określić przedmioty podlegające podziałowi. Następnie sąd ustala podział – najczęściej w proporcji 50 na 50, co ważne można ją zanegować. 

W sprawach o podział majątku przydatna może okazać się pomoc adwokata. Przykładową ofertę kancelarii prawniczej specjalizującej się w kwestiach prawa rodzinnego możemy znaleźć pod adresem https://kancelaria-poznanska.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*