Do kogo możesz się zgłosić, jeśli Twój lekarz popełnił błąd?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość lekarzy jest kompetentna i robi wszystko, aby zapewnić Ci jak najlepszą opiekę. Zdarza się jednak, że popełniają błędy, albo z powodu niewiedzy, albo z powodu błędu w ocenie.

Jeśli lekarz popełni błąd w leczeniu lub diagnozie, może to być podstawą do podjęcia działań prawnych przeciwko niemu przez pacjenta, szczególnie w sytuacji gdy spowoduje to szkodę lub uraz.

Prawnik

W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej specjalizującej się w prawie medycznym takiej jak https://www.bemwspolnicy.pl/prawo-medyczne/, która pomoże Ci zgłosić skargę w odpowiednie miejsce i zajmie się całą dokumentacją związaną ze sprawą.

Dyrekcja placówki medycznej

Popełniony przez lekarza błąd w sztuce medycznej w pierwszej kolejności możesz zgłosić do dyrekcji placówki, w której jest on zatrudniony. Jeśli kierownictwo nie jest w stanie rozwiązać konfliktu, można wtedy przystąpić do dalszych działań prawnych.

Państwowa komisja lekarska

Organ ten nadzoruje wszystkich specjalistów medycznych w danym kraju, w tym lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, takich jak pielęgniarki i farmaceuci. Komisja może podjąć działania przeciwko lekarzowi, który został uznany za winnego popełnienia błędu w sztuce. Komisja bada skargi na lekarzy składane przez pacjentów lub członków ich rodzin, sprawdza ich prawdziwość, a w przypadku wszelkich zaniedbań pociąga lekarzy do odpowiedzialności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*