Dlaczego komfortowe okulary są tak istotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane okulary to podstawa, a przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na poziom komfortu oprawek, a także ich styl. Oprawki nie powinny być zbyt ciężkie, nie powinny też uciskać np. w okolicach nosa. Zauszniki nie powinny wbijać się w uszy ani zsuwać się z boku głowy. Noski nie powinny szczypać ani powodować zaczerwienienia na mostku nosa.

Ale co sprawia, że para okularów jest wygodna?

Wygodne okulary przede wszystkim naturalnie spoczywają na Twojej twarzy, bez ucisku, bez dyskomfortu, a ty dobrze widzisz. Mogą być wykonane z plastiku lub metalu, ale zawsze powinny być lekkie i łatwe do noszenia. Jeśli nie są, głowa jest w stanie zacząć boleć już po kilku minutach noszenia.

Wygodne okulary są dobrze wykonane. Nigdy nie powinieneś kupować tanich lub felernych oprawek https://wandistore.com/pl/c/Ana-Hickmann/20 – zwłaszcza jeśli zamierzasz nosić je przez wiele godzin naraz. Szukaj oprawek, które nie szczypią ani nie ściskają zbyt mocno głowy, ponieważ z czasem spowoduje to nawet mocniejszy ból. Unikaj również oprawek z ostrymi krawędziami, które mogą zadrapać Twoją skórę lub sprawić, że będziesz odczuwać dyskomfort podczas innych czynności, takich jak prowadzenie samochodu czy ćwiczenia.

Okulista Ci doradzi

Wiele osób uważa, że noszenie okularów to tylko kwestia wybrania pary ze sklepu i założenia ich. Jednak nie jest to wcale prawdą. Musisz znaleźć parę okularów, która wygodnie mieści się na twarzy i nie powoduje żadnego napięcia oczu lub bólu głowy.

Najlepszym sposobem na znalezienie tego typu okularów jest wizyta u okulisty, który dostosuje szkła pod Twoje potrzeby, aby skorygować, lub przeciwdziałać pośrednio wadzie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*