Czy freelancer może wynająć biuro?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Freelancing to określenie, które już na stałe zagnieździło się w naszych rodzimych realiach. Używane jest ono w stosunku do wolnych strzelców realizujących różne zlecenia, ale jednocześnie niezatrudnionych na etacie, a nierzadko też nie prowadzących działalności gospodarczej. Takie osoby do niedawna wykonywały swoje obowiązki głównie w domowym zaciszu, chociaż obecnie coraz częściej decydują się na wynajęcie samodzielnego biura albo przestrzeni w tzw. biurze coworkingowym. Jedną z  firm oferujących pomoc w znalezieniu takiego miejsca idealnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego freelancera jest Directoffice.pl.

Znakomite rozwiązanie dla osób nie lubiących łączyć życia prywatnego z pracą 

Wynajęcie biura to dla freelancera dodatkowy koszt (maksymalnie 800 zł miesięcznie), ale jest to opcja opłacalna z kilku powodów. Po pierwsze taki punkt znajdujący się poza prywatnym mieszkaniem jest doskonałym miejscem do spotkań z klientami, czyli zleceniodawcami. Po drugie można tam trzymać niezbędny sprzęt i materiały, na które często brakuje przestrzeni w domu. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że nikt nie przeszkadza nam w wykonywaniu obowiązków (np. dzieciaki), a dodatkowo koszty możemy w dosyć łatwy sposób odliczyć od podatku.

Jeśli jednak nie stać nas lub nie chcemy wynajmować biura samodzielnie, istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Otóż od kilku lat funkcjonują w większych miastach naszego kraju tzw. biura coworkingowe, w których na określonej powierzchni pracuje co najmniej kilka, a nierzadko nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Biurko wynajmiemy tam zarówno na cały miesiąc, jak i na godziny. Zaletą tej opcji jest niższa cena (abonament do 500 zł), możliwość rozmowy z drugim człowiekiem oraz dostęp do firmowych urządzeń (np. ekspresu do kawy, lodówki, drukarki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*