Czy baner przyciągnie uwagę potencjalnego klienta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baner reklamowy to powszechna, graficzna forma przekazu masowego i jeden z najbardziej skutecznych sposobów na przyciągnięcie uwagi klientów. Wykorzystuje się go przede wszystkim do prezentowania marki i oferty konkretnych firm – zarówno tych małych, jak i dużych. Przeważnie występuje w postaci druku wielkoformatowego, instalowanego na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Tania i efektywna forma reklamy

Graficzny baner reklamowy będzie skutecznie przyciągał uwagę klientów tylko wtedy, gdy zostanie wykonany zgodnie z określonymi zasadami. Po pierwsze powinien charakteryzować się oryginalnym wyglądem – chodzi tutaj o ciekawą kolorystykę, nietypową grafikę czy atrakcyjną wizualnie czcionkę. Jeśli nie mamy na ten temat wiedzy, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, takich jak np. http://goprint.waw.pl/.

Po drugie treść na nim zawarta koniecznie musi być zwięzła i konkretna, ponieważ banery umieszcza się zazwyczaj w miejscach zatłoczonych, gdzie ludzie nie mają po prostu czasu im się dłużej przyglądać. Należy zatem zrezygnować z niepotrzebnych informacji i zastąpić je chwytliwymi hasłami albo nakazami nakłaniającymi do działania.

Kolejnym wyznacznikiem dobrego baneru jest spójna oraz w pełni przejrzysta reklama. Chodzi o to, aby kolorystyka, logotyp i pozostałe elementy tworzyły przemyślaną całość – treści powinny być wyraźne i wystarczająco duże, aby można je było odczytać bez żadnego wysiłku. Nie mniejsze znaczenie ma miejsce umieszczenia konstrukcji. Najskuteczniejsza jest oczywiście lokalizacja w okolicach dużych galerii handlowych, dróg oraz ulic, które często są zakorkowane.

Ostatnim elementem jest zastosowanie chwytów perswazyjnych, podświadomie nakłaniających klienta do skorzystania z oferty (pytania, sugestie, frazy wzbudzające różne emocje itp.). Jeśli chodzi o druk banerów Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonują zakłady wykonujące go stosunkowo tanio.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*