Czego nie może zabraknąć w diecie każdego psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu właścicielowi leży na sercu dobro pupila. Dbamy o to, żeby był najedzony, miał odpowiednią ilość ruchu i żeby jego żołądek nigdy nie był pusty. Czy jednak wystarczająco mocno zastanawiamy się nad tym, co dajemy mu do jedzenia? Karma dla psa powinna być odpowiednio zbilansowana i prawidłowo dobrana do jego wieku, rasy, wielkości oraz nawyków. Warto więc pochylić się nad tym zagadnieniem, by nasz zwierzak żył dłużej i w dobrym zdrowiu.

Co w karmie piszczy

Choć każdemu zwierzakowi udaje się niekiedy wyłudzić od swego pana czy pani jakiś smakołyk ze stołu, to ludzkie pożywienie nie jest i nie może być podstawą żywienia psa, ani żadnego innego czworonoga. To, co od czasu do czasu mu nie zaszkodzi, na dłuższą metę może prowadzić nie tylko do otyłości, ale także zatruć i innych bardzo poważnych schorzeń. Zawsze lepiej jest podać dedykowany psom smakołyk, ale podstawą żywienia powinna być specjalistyczna karma.

Licznie obecne w sklepach stacjonarnych i internetowych karmy bytowe dla psa, to optymalne rozwiązanie dla kogoś, komu leży na sercu największe dobro pupila, a nie dysponuje wiedzą, umiejętnościami i czasem, niezbędnymi do samodzielnego przygotowywania psich posiłków od podstaw. Można wybierać wśród karm dla szczeniąt, psów dorosłych, jak i seniorów. Inna karma będzie dobra dla wysterylizowanego, niewielkiego kanapowca, a zupełnie odmienna dla aktywnego psiego czempiona. Karmy bytowe dla psa występują w postaci suchej i mokrej w wielu różnych smakach. Bogata oferta karm z pewnością pozwoli każdemu na dobranie takiej, która będzie dla psa zarówno smaczna, jak i zdrowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*