Co wpływa na popularność marki Saab?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od samolotów do samochodów

Saab to szwedzka marka samochodów, których produkcja rozpoczęła się po zakończeniu drugiej wojny światowej. W okresie wojennym firma była przedstawicielem przemysłu lotniczego. Stagnacja, jaka nastąpiła po 1945 roku, zmusiła osoby zarządzające przedsiębiorstwem do przebranżowienia. Początkowo Saab zamierzał produkować auta sportowe. Kiedy taka strategia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, skupiono się na wytwarzaniu aut rodzinnych.

Samochody Saab wyróżniały się efektownym wyglądem, bezpieczeństwem i niezawodnością. Producenci chętnie sięgali również po innowacyjne rozwiązania, takie jak Night Panel czy wyświetlacz komputera pokładowego. Wszystkie powyższe elementy sprawiły, że wiele osób pokochało te szwedzkie auta. Obecnie, pomimo bankructwa koncernu i tego, że części samochodowe Saab stały się trudniej dostępne, ta marka pojazdów nadal cieszy się dużą popularnością na rynku wtórnym.

Charakterystyczne cechy

Jej popularność wynika głównie z kilku cech. Samochody marki Saab wyróżniają się na tle innych aut wyglądem zewnętrznym. Choć stonowana stylistyka nie każdemu się podoba, dla nikogo nie jest obojętna. Za miano kultowego uchodzi model 9-3, w którym zastosowano nietypową deskę rozdzielczą nawiązującą do samolotów, a także Night Panel pozwalający wyłączyć całe oświetlenie wewnątrz auta, pozostawiając tylko podświetlenie prędkościomierza. Chętnie kupowany był również model 9-5, który w latach 90. XX wieku uchodził za jednego z najbezpieczniejszych w swojej klasie.

Na popularność samochodów Saab wpływa również to, że auta tej marki nie są już produkowane. Oznacza to, że za jakiś czas modele 9-3 i 9-5 mogą zyskiwać na wartości. Zakup i odrestaurowanie takiego auta może być dobrą inwestycją kapitału. Co ważne, chociaż firma Saab zbankrutowała, części zamienne do aut można bez trudu zamówić w Internecie chociażby na http://getparts.pl. Wszystko to sprawia, że szwedzkie pojazdy są nadal chętnie kupowane przez miłośników motoryzacji i nadal będą jeździć po drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*