Co warto zobaczyć będąc w Łodzi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to fascynujące miasto poprzemysłowe w centralnej Polsce, którego nie można pominąć w czasie krajoznawczych wycieczek. Niestety wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele atrakcji czeka na nich w tej miejscowości. Wybierasz się do Łodzi i zastanawiasz się jakie miejsca warto zobaczyć? Oto nasze podpowiedzi!

Muzeum Włókiennictwa

Łódź to stolica przemysłu włókienniczego, nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj znajduje się muzeum, które posiada jedną z najbogatszych na świecie kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej. Zwiedzający mają możliwość nie tylko obejrzenia wspaniałych eksponatów, ale również zapoznania się z historią tekstylnego przemysłu. Przygotowane wystawy pozwolą przenieść się w czasy XIX i XX wieku, gdy Łódź była włókienniczą potęgą. Muzeum daje również możliwość zapoznania się z dziejami zasłużonej dla tego regionu rodziny Geyerów. Więcej informacji na temat wystaw muzealnych oraz godzin zwiedzania i cen biletów, znaleźć można pod adresem https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/lodzkie-muzea/centralne-muzeum-wlokiennictwa/.

Ulica Piotrkowska i okolice

Piotrkowska to główna ulica Łodzi, będąca najdłuższym polskim deptakiem. Jest najbardziej rozpoznawanym symbolem miasta i dumą jego mieszkańców. W jej przestrzeni odbywają się liczne koncerty, festiwale, wystawy, muzyczne i artystyczne spotkania. Na Piotrkowskiej spotykają się turyści obserwujący zabytkowe kamienice, studenci jedzący lunch między zajęciami i zakochane pary spędzające czas w urokliwych kawiarniach. To ulica, która nieustannie tętni życiem – w dzień, w nocy i o każdej porze roku. Spacer Piotrkowską najlepiej rozpocząć od Placu Wolności, a po długich chwilach spędzonych w restauracjach i modnych butikach, można przysiąść na Ławeczce Tuwima i podziwiać przemysłową architekturę. Ulica Piotrkowska to świetny pomysł na rozpoczęcie zwiedzania Łodzi. Gdzie skierować się dalej? Na przykład do kompleksu Manufaktury albo zespołu urbanistycznego ”Księży Młyn”. Więcej pomysłów na warte odwiedzenia miejsca w Łodzi, zaczerpnąć można ze strony https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*