Aromaterapia – co warto wiedzieć na początek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aromaterapia to znana od tysiącleci naturalna metoda łagodzenia stresu, napięć ciała, bezsenności. Przynosi ulgę skołatanym nerwom, a także wspiera procesy leczenia. Jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej, która przetrwała próbę czasu i współcześnie jest równie skuteczna, jak przy samych swoich początkach, czyli w IV tysiącleciu p.n.e.

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są naturalnie ekstrahowane z roślin – przeważnie kwiatów i ziół. Pachną niezwykle intensywnie, lecz nie jest to efektem dodawania do nich sztucznych aromatów. Olejki swój intensywny zapach zawdzięczają silnemu skoncentrowaniu substancji w niewielkiej butelce.

O czym warto wiedzieć na początek?

W sklepach dostępna jest ogromna ilość różnorodnych olejków eterycznych, jak i ich mieszanek. Jaki wybrać? Czy należy sugerować się jedynie własnymi preferencjami zapachowymi? Których olejków eterycznych należy unikać np. w ciąży? Jaka metoda stosowania olejków jest najbardziej skuteczna, a na jakie należy uważać? Tego wszystko można dowiedzieć się podczas kursów aromaterapii. Jest to wiedza, bez której sięganie po olejki eteryczne może wydawać się nie naturalną medycyną, a czarną magią.

Jeśli kogoś interesuje aromaterapia kursy są idealnym sposobem aby zgłębić wiedzę z tej dziedziny. Osoby zainteresowane medycyną naturalną, medytacja, jogą, poszukujące naturalnych metod na poprawę zdrowia psycho-fizycznego, dzięki specjalnym zajęciom zdobędą wiedzę o naturalnych sposobach na wzmocnienie relaksacji. Kursy dedykowane są zarówno osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z aromaterapią, jak i tym, posiadającym podstawy wiedzy, które chcą pod okiem profesjonalistów rozwijać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*