Agresywne sporty dla kobiet a właściwe wyposażenie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć sporty walki kojarzą się głównie z rywalizacją między mężczyznami, coraz więcej kobiet decyduje się na podjęcie takiej aktywności. Tak samo jak mężczyźni, angażują się one na treningach, przygotowują do zawodów i startują w prestiżowych galach sportowych. Treningi sportów walki – bez względu na to, jaką dyscyplinę preferujemy – są wspaniałą przygodą. Nie możemy jednak zapominać, że boks, kickboxing czy boks tajski to dyscypliny, których uprawianie wiąże się z dosyć wysokim ryzykiem kontuzji. Dlatego właśnie, dla bezpieczeństwa siebie i innych, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie.

Jak zabezpieczyć się przed urazem w uderzanych sportach walki?

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać, decydując się na uderzane sporty walki, jest ochrona nadgarstków i kości śródręcza. W sklepach odnajdziemy zarówno rękawice bokserskie damskie oraz męskie. Różnią się one pomiędzy sobą głównie wzornictwem; czasami również wyprofilowaniem. Wagę rękawic dobieramy, uwzględniając naszą wagę i przeznaczenie sprzętu. Do sparingów lepsze będą rękawice cięższe (z większą ilością wypełnienia), do pracy na sprzęcie lub zadaniówek – lżejsze. Kobiety najczęściej będą wybierały rękawice o wadze między 10 a 12 oz.

Rękawice to jednak nie wszystko – dłonie powinny być zabezpieczone owijkami bokserskimi. To lekko elastyczne bandaże wykonane w przeważającej części z bawełny. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona kości śródręcza i nadgarstka. Mają także za zadanie stabilizować rękawice tak, aby nie przesuwały się w trakcie treningu. Dodatkowo owijki bokserskie absorbują pot, co przeciwdziała gromadzeniu się nieprzyjemnego zapachu wewnątrz rękawic.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*