Kto płaci za koszty naprawy popsutego samochodu z wypożyczalni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczalnie samochodów nie mogą aktualnie narzekać na brak klientów (sprawdź np.: wynajem samochodów Warszawa). Rozwój tego rodzaju wypożyczalni szczególnie widoczny jest w dużych miastach, do których przyjeżdżają ludzie w celach biznesowych i turystycznych. Wypożyczanie samochodu jest wygodne przede wszystkim dla osób, które do takiego miasta przylatują samolotem, bądź dostają się do niego innym środkiem komunikacji zbiorowej.

 

Samochód w mieście

Nie da się bowiem ukryć, że wypożyczając sobie auto, możemy w krótszym czasie załatwić wszystkie sprawy, a po tym odstawić pojazd w dowolnej części miasta i przesiąść się chociażby na komunikację miejską. Zaletą wypożyczalni samochodowych jest to, że posiadają one możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które pokryje ewentualne usterki, które powstaną z naszego powodu. Chodzi tu między innymi o zarysowania lakieru lub inne drobne usterki. Sprawdź: wynajem samochodów Wrocław.

 

Wypadki losowe

 

Wypożyczający nie powinni się jednak obawiać tego, że zostaną zobligowani do poniesienia kosztów awarii losowych. Wielokrotnie podczas normalnego użytkowania pojazdu może dojść do usterki jakiegokolwiek podzespołu lub części. Dlatego też dodatkowych pieniędzy za wypożyczenie nie zapłacimy, jeżeli w naszym samochodzie złapiemy przysłowiową gumę, lub gdy zepsują się wycieraczki. Są to bowiem awarie, które się zdarzają i nie mamy na nie wpływu.
Problem będzie w sytuacji, gdy przedstawiciel firmy wypożyczającej pojazdy dojdzie do wniosku, że dane uszkodzenie zostało wykonane umyślnie. Wówczas musimy liczyć się z konsekwencjami takiego zajścia. Nie dość, że czeka nas uregulowanie kosztów naprawy, to w najgorszym wypadku możemy również usłyszeć zarzuty uszkodzenia mienia. W zależności od kwoty uszkodzeń może to być wykroczenie lub przestępstwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*